PostHeaderIcon 1: Гідрогелеві пов’язки

Про перев’язувальні матеріали на основі радіаційно зшитих гідрогелів, призначені для лікування ран та опіків (детальніше)

Раневі пов’язки з радіаційно-зшитих гідро-гелів (РЗГГ) є сучасним засобом для надання екстреної допомоги при опіках, кровотечі та відкритому пневмотораксі (травматична розгерметизація грудної клітини). Вони являють собою еластичні плівки товщиною 3-4 мм із РЗГГ – прозорого желе-подібного стерильного матеріалу, що на 80-90% складається з води. Це 3-d полімерна сітка (губка) з розміром ячеї менше 1 мкм, завдяки чому утримує воду, допускає дифузію розчинів, але не пропускає бактерії. Біологічно сумісний матеріал. Герметизує, охолоджує і заживлює рану, підтримуючи вологе середовище. Не прилипає до ран. Може містити знеболюючі, антисептичні, кров зупинні та інші лікарські засоби. РЗГГ-пов’язки допущені і рекомендовані до застосування у військах НАТО. В Україні не виробляються. Імпортні РЗГГ-повязки добре зарекомендували себе в зоні АТО і входять в переліку найбільш актуальних поставок волонтерів. Застосовуються в лікуванні багатьох хвороб шкіри, пролежнів та інших язв, в косметології.

 


Рис.1 Приклади імпортних пов’язок із радіаційно-зшитих гідро-гелів.

В лабораторії радіаційних технологій Інституту фізики НАН України вперше в Україні розроблено технологію виробництва РЗГГ-повязок.Рис.2. Експериментальні зразки РЗГГ, виготовлених в Інституті фізики